معرفی اجمالی محصول

تست لوله کشی آب

دستگاه تست لوله کشی آب یا تست لوله دستی  در سیستم های تحت فشار همچون سیستم لوله کشی آب جهت تست نشتی آب در تمام  نقاط لوله کشی شده مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که فشار کاری این دستگاه 16 بار است در مصارف خانگی و پروژه های ساختمانی و عمرانی همچون تست لوله های منازل و تست شیرآلات از این دستگاه تست لوله استفاده می شود. همچنین باید اضافه کرد که این دستگاه در زیر مجموعه تست پمپ های دستی قرار می گیرد .تست لوله برای انواع لوله کاربرد دارد از جمله می توان به این موارد اشاره کرده: لوله های پلی پروپیلن، پلی اتیلن،لوله های فلزی و پلاستکی مانند پولیکا، 5 لایه و غیره توسط این دستگاه مورد تست قرار می دهد.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه عبارت است از 

مخزن

تلمبه

اهرم

شیر یکطرفه

فشار سنج

چگونه با دستگاه تست پمپ لوله کشی آب کار کنیم؟

پس از انجام لوله کشی ، کلیه مجاری لوله کشی را به وسیله درپوش بسته و در بالاترین نقطه لوله کشی یک شیرهواگیری نصب کنید .پس از هواگیری کردن، دستگاه را به ابتدای سیستم لوله کشی وصل کنید . توجه کنید که بین دستگاه و سیستم لوله کشی از یک درجه و سه راهی و شیر اهرمی مرغوب به طور جداگانه استفاده نمایید. درون مخزن دستگاه تست را از آب پر کنید. با فشار آوردن به اهرم تلمبه زن دستگاه لوله کشی آب ، فشار سیستم در تست هیدرولیکی به تدریج بالا می رود . پس از رسیدن فشار درمدار مورد تست بلافاصله شیر اهرمی تعبیه شده را بسته و تست پمپ را از سیستم جدا می کنید. اگر یکی از نقاط دارای نشتی آب بود می توانید به رفع آن اقدام نمایید.اگر فشار روی فشار مورد نظر (16 بار) ثابت ماند سیستم قابل بهره برداری است.

 

نکات ایمنی در حین کار با تست لوله آب

توجه کنید که کنترل تحمل فشار بر کلیه قطعات و اتصالات سیستم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا فشار بیش از حد باعث خرابی دستگاه تست لوله می شود.

از استفاده ی روغن ها یا مایعات دیگر به غیر از آب به دلیل خوردگی لوله های فلزی یا پلاستیکی خودداری کنید. همچنین این مایعات عمر دستگاه تست لوله کشی آب را در طول زمان کوتاه تر می کند.

از ورود آب اضافی به سیستم جلوگیری کنید زیرا که آب اضافی موجب خراب شدن دستگاه می شود.

توجه کنید تست فشار قبل از مدفون شدن سیستم لوله کشی آب باید صورت گیرد تا اگر نشتی وجود داشته باشد اصلاح و رفع گردد.

توجه کنید که دستگاه تست لوله کشی آب جهت تست و آزمایش لوله کشی خطوط آب طراحی و ساخته شده است.


نقد و بررسی تست لوله کشی آب

مشخصات فنی تست لوله کشی آب

مشخصات کلی

نمودار تغییر قیمت تست لوله کشی آب

نظرات در باره محصول تست لوله کشی آب

 

امتیاز کاربران به تست لوله کشی آب

جهت ثبت امتیاز لطفا وارد شوید.