معرفی اجمالی محصول

نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کنند ؟

امروزه باپیشرفت تکنولوژی و وجود دستگاه های پیشرفته ای که درزمینه نشتی لوله آب وترکیدگی لوله وجود دارد امکان تشخیص ترکیدگی لوله بدون انجام عمل تخریب بسیارساده و آسان شده است .البته وجود تجربه و آشنا ئی باسیستم کارکرد دستگاه وهمچنین هوشیاری و تسلط سیستم تاسیسات خصوصا لوله کشی و پکیج و موتورخانه و چیلرحائز اهمیت زیادی است . درسیستم های تشخیص ترکیدگی لوله عناصر مهمی وجود دارند که باید مدنظر کاربروتکنسین مربوط به دستگاه نشت یاب قراربگیرد که به مواردی ازآن اشاره می گردد . درلوله های که منجربه ترکیدگی و نشتی آب گردیده است وجود فشارآب حداقل 1/5 تا 2 بارالزامی است علت وجود این آیتم مربوط به کارکرد وروش کاراین دستگاه ها مربوط می شود لذا با توجه به نوع فرکانسی که براثرترکیدن لوله آب بوجود می آید ( 20  HZ الی 1000 HZ  بسته به شرایط محیط ترکیدگی ) ودریافت این فرکانس توسط دستگاه نشت یاب و اطلاع آن به گوش تکنسین وجود این فشار آب لازم وملزوم همدیگرمی باشد . البته دستگاه هائی دراین مورد ساخته شده اند که بدون وجود فشار آب کارمی کنند که با توجه به قیمت بالای آن ها و نوع موادی که داخل لوله ها تزریق می شود توجیه اقتصادی برای کاربران عادی نخواهد داشت

رعایت نکاتی در استفاده از دستگاه نشت یاب آب

درروش های نشت یابی وجود سکوت و آرامش محیطی دراین مورد باید رعایت شود . البته با وجود فیلترهای دستگاه این مواد تاحدودی رفع شده اند ولی درکل وجود محیط ساکت و آرام به بهبود روند نشت یابی کمک می کند . درقسمت هائی که لوله دچار آسیب شده است باید به نوع مصالح و موادی که لوله درآن مدفون شده است دقت لازم راکرد لوله ای که درزیر خاک مدفون شده است با لوله ای که دربتن و عایق های مختلف قراردارد فرکانس های متفاوتی تولید می کنند که برای این کارکاربری که با دستگاه نشت یاب آب کارمی کند باید به این نکته دقت لازم رابکند انواع لوله های مورد استفاده درسیستم لوله کشی ساختمان ها و تاسیسات برای آشنائی باروش های نشت یابی مختصری توضیحات درمورد لوله ها و مقاومت آن ها و روش های اتصال آن ها مطالبی و جود دارد که جهت افزایش اطلاعات کاربران دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله آب مفید می باشد . متاسفانه افرادی درسیستم لوله کشی فعالیت می کنند که درزمینه لوله کشی و تاسیسات دانش فنی صلاحیت مناسب رابرای این علم نداشته و بعضا نداشتن این اطلاعات ضروری منجربه خسارا ت گاها جبران ناپذیری می شود لذا دراین مقاله سعی برآن شده است نقاط ضعف و قوت لوله های موجود دربازار شرح داده شود .

انواع لوله ها در سیستم لوله کشی و نشت یابی

لوله های گالوانیزه یا آهنی لوله های گالوانیزه وآهنی به علت پوسیدگی وخوردگی دارای مشکلات عدیده ای بعدازچندسال که ازعمرآن ها می گذرد ، هستند لذا با توجه به وجود لوله های پلاستیکی درحال حاضر از این لوله ها کمتراستفاده می شوند . لوله های پلاستیکی  این لوله ها که عمدتا به نام لوله سبز شناخته شده است لوله هایی هستند ازجنس مواد پلی پروپیلن که درلوله کشی گرم وسرد می توان ازآن ها استفاده کرددرصورتی که دستگاه اتوئی که این لوله ها را با هم مرتبط و متصل می کنند ازنوع استاندارد و قابل تنظیم استفاده گردد و همچنین روش های اصولی ودرست گرم کردن و جوشکاری رعایت گردد جزئ لوله های خوب محسوب می شود . این لوله ها درکنارمزایا معایبی نیز دارند که افزایش طول لوله درهنگام استفاده ازآب گرم در لوله کشی های روکارو عدم انعطاف آن درمناطق خیلی سرد که منجربه ترکیدگی آن می شوند قابل تامل هستند . لوله های 5 لایه : این لوله ها جزءبهترین لوله های موجود دربازار بوده که مهمترین نکته درروش های پرس لوله ونوع اتصال آن ها به همدیگر و دستگاه های استاندارد و حرفه ای می باشد این لوله ها البته درمناطق سرد سیر، مشکلات ترکیدگی رادارند ولی نسبت آن درصورت اتصال صحیح واستفاده ازلوله های صاحب نام و برند ، مشکلات کمتری رادارند . لوله های  Pex  : لوله های نسل جدیدی هستند که به علت خاصیت ویژه ای که دارند جزءموارد خوب لوله کشی محسوب می شوند البته وجود دستگاه ها و اتصالات مربوط نیز حائزاهمیت می باشد. لوله های مسی و استیل : این لوله ها به علت گران بودن مواد اولیه ، درساختمان های مسکونی کاربردی ندارد و بیشتردرمجتمع های بیمارستانی و آزمایشگاهی کاربرد دارند . باتوجه به اطلاعات جزئی درباره لوله های مورد استفاده درتاسیسات حال این سوال پیش می آید که بهترین روش برای یافتن نشتی درلوله ها بدون تخریب چیست ؟ گروه صنعتی شمس باتجربه ای  درحدود نیم قرن (50 سال ) که درزمینه تاسیسات و آبرسانی بدست آورده است واینکه علم روز دنیا وفن آوری لازم و ملزوم این حرفه می باشد اقدام به تولید دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله درانواع مختلفی نموده است این دستگاه ها با توجه به دانش روزافزون علم الکترونیک وآگاهی ازکارکرد این دستگاه ها هرسال اقدام به تولید دستگاه های بروز می نماید . برای اطلاع ازانواع این دستگاه ها می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید .

 
 

نقد و بررسی نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کنند

مشخصات فنی نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کنند

مشخصات کلی
مشخصات فنی دستگاه های پلاس

نمودار تغییر قیمت نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کنند

نظرات در باره محصول نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کنند

 

امتیاز کاربران به نشت یاب و تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کنند

جهت ثبت امتیاز لطفا وارد شوید.
محصولات مرتبط